54155 - Manikpur - Kanpur Passenger
StationRouteArrivalDepartureHalt TimeDistanceJourney Day
manikpur jn (MKP) 1 Starting 14:30:00 0 Min 0 Km 1
bahilpurwa (BIP) 1 14:50:00 14:51:00 1 Min 15 Km 1
chitrakoot (CKTD) 1 15:12:00 15:12:00 1440 Min 31 Km 1
shivrampur (SWC) 1 15:24:00 15:24:00 1440 Min 40 Km 1
bharat kup (BTKP) 1 15:34:00 15:34:00 1440 Min 46 Km 1
badausa (BUS) 1 15:47:00 15:48:00 1 Min 59 Km 1
atarra (ATE) 1 15:53:00 15:54:00 1 Min 68 Km 1
khurhand (KHU) 1 16:13:00 16:14:00 1 Min 81 Km 1
dingwahi (DWI) 1 16:24:00 16:25:00 1 Min 90 Km 1
banda jn (BNDA) 1 16:42:00 16:52:00 10 Min 100 Km 1
khairar jn (KID) 1 17:04:00 17:05:00 1 Min 111 Km 1
ichauli (ICL) 1 17:17:00 17:18:00 1 Min 121 Km 1
akora (AKW) 1 17:27:00 17:28:00 1 Min 129 Km 1
ragaul (RGU) 1 17:40:00 17:41:00 1 Min 140 Km 1
ingohta (IGTA) 1 17:53:00 17:54:00 1 Min 149 Km 1
bharwa sumerpur (BSZ) 1 18:03:00 18:04:00 1 Min 158 Km 1
yamunasouthbk (JSB) 1 18:16:00 18:17:00 1 Min 168 Km 1
dapsaura (DPSR) 1 18:26:00 18:27:00 1 Min 175 Km 1
hamirpur road (HAR) 1 19:00:00 19:01:00 1 Min 181 Km 1
duhru (DXU) 1 19:11:00 19:12:00 1 Min 190 Km 1
ghatampur (GTM) 1 19:19:00 19:20:00 1 Min 197 Km 1
patara (PTRE) 1 19:31:00 19:32:00 1 Min 206 Km 1
kathara road (KTRR) 1 19:51:00 19:52:00 1 Min 216 Km 1
sirhiltara (SIRA) 1 20:03:00 20:04:00 1 Min 223 Km 1
bhimsen (BZM) 1 20:14:00 20:15:00 1 Min 229 Km 1
govindpuri (GOY) 1 20:47:00 20:48:00 1 Min 241 Km 1
kanpur central (CNB) 1 21:05:00 Ends 0 Min 243 Km 1